Translate

poniedziałek, 1 kwietnia 2013

Fotografia ludzi.

Hej. Bardzo przepraszamy Was po raz kolejny, że przez tak długi okres czasu nie pisałyśmy. Po prostu czasu nam brakowało. Ale do rzeczy, dzisiaj przybliżymy Wam fotografię portretową.

Jedną z najważniejszych umiejętności, jakie musi opracować fotograf portrecista , nie dotyczy bynajmniej techniki, a umiejętności obcowania z ludźmi. To, na ile jesteśmy w stanie nawiązać kontakt z modelem, przekłada się bezpośrednio na to, w  jakim stopniu będziemy w stanie  zrealizować swoją wizję twórczą. Pod wieloma względami nie jest to coś, czego można kogoś nauczyć. Pracując z ludźmi zawsze musisz być profesjonalistą i traktować ich tak, jak sam chciałbyś być traktowany. Osobiście nie lubię być fotografowana i bez porównania wolę znaleźć się za aparatem niż przed nim. Takie nastawienie jest zapewne dla mnie korzystne, ponieważ dzięki temu mogę łatwiej wejść w położenie modela i sprawić, by poczuł się swobodniej. Każdy człowiek jest inny - pod względem wyglądu, wzrostu, charakteru i łatwości nawiązania kontaktu - ale to właśnie indywidualność jest tym, co czyni ludzi tak fascynującym tematem zdjęć , a portret tak wdzięcznym gatunkiem dla kogoś, kto go po mistrzowsku opanował. To by było na tyle o fotografii portretowe. Oczywiście mogłyśmy napisać o wiele więcej ale po co ?  To jest najważniejsza informacja i jeśli ją zapamiętać to już będzie połowa sukcesu. Chciałyśmy jeszcze wam powiedzieć iż jedna z nas założyła konto na dfv.pl. Serdecznie zapraszamy do obserwowanie jej zdjęć i komentowania. Aa ! Zapomniałam. Wczoraj byłam na wsi u babci i zrobiłam zdjęcia jelonka. Bardzo mnie zdziwiło iż pozwolił mi podejść tak blisko siebie. Byłam zaledwie 2 metry od niego.
Jeszcze raz proszę wchodźcie tu, to dla mnie bardzo ważne -------->Tutaj
Oto zdjęcia :


"Jeżeli nie jesteś zdolny widzieć więcej ponadto co widzialne, nie możesz zobaczyć niczego" ~ Ruth Bernhard

15 komentarzy:

 1. Super są te zdjęcia :D
  Będę wpadać częściej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Te zdjęcia są cudowne ! Masz zły tytuł bloga - fotografia amatorska ...
  Ja tam nic amatorskiego w twoim blogu nie widzę ! xd
  Cudowne ! ♥
  www.littleworldnessy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. ładnie tu u Ciebie. :)

  zajrzyj do mnie, skomentuj a jak ci się spodoba zaobserwuj a ja się postaram zrobić to samo. ;) http://eciiaa-eciiaa.blogspot.com/ Pozdrawiam. :*

  OdpowiedzUsuń
 4. O jeju *_*
  Te zdjęcia ... piękne.
  Amatorskie? hahah, zabawna jesteś :D
  Nie widzę w tym amatorszczyzny :)
  Dodałam się do obs, bd wpadać :))

  ZAPRASZAM
  Będzie mi miło jeśli skomentujesz lub dodasz się do obserwatorów :)
  one-direction-story-by-my.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Super blog! :D
  see-you-now.blog.pl
  Zapraszam ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdjęcia są piękne i pod żadnym względem nie wyglądają na amatorskie. Wiadomości na temat fotografii portretowej bardzo mi się przydadzą.
  Będę zaglądała częściej ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Twoje zdjęcia są genialne!
  Nie wygladaja na amatorskie. I zazdroszczę ci zdjęc jelenia, fotografowanie ludzi i zwierząt zasze sprawiało mi większą trudnośc, ale było tez większym wyzwaniem a zdrobienie takiego dobrego zdjęcia daje na pewno duzą satysfakcję ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. fajne zdjęcia! naprawdę mi się podobają :)
  http://charlie-fotografia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Troszeczkę się pogubiłam kto jest autorami zdjęć. W tym poście napisane jest, że "jedna z was" założyła konto na dfv.pl. Po wejściu na ten profil widzę, że autorem jest Andrzej Ćwikliński (Andrzej73) - nie jest to ani Wiktoria ani Daria. Dziewczyny powinnyście podpisywać swoje zdjęcia aby było wiadomo do kogo należą prawa autorskie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. świetne! <3 zapraszam do siebie http://photography-by-mb.blogspot.com/ ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Tytuł bloga ok - ale tematyka się nie zgadza, co ma amatorszczyzna z nauczaniem innych? Wchodząc tutaj, myślałam, że pooglądam masę zdjęć, a nie przekopiowane teksty 'o foto w teorii'.

  OdpowiedzUsuń
 12. Może warto wywoływać swoje zdjęcia? Ja to stale robię, współpracuję z http://www.portaart.pl/.

  OdpowiedzUsuń
 13. Post bardzo przydatny, zdjęcia przepiękne ;D świetny blog!

  https://color-card.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń